yükleniyor . . .
TR EN
geri dön

güvercinlik vadisi

Güvercinliklerin yoğun olarak bulunduğu Uçhisardan Göremeye uzanan vadiye Güvercinlikler vadisi denir. Güvercinlikler vadisi aynı zamanda 4 kilometrelik bir trekking vadisidir. Vadinin içinde zengin bir bitki örtüsü vardır. Vadide akarsu vardır, 15 metre kadar yükseklikte bir de şelale bulunmaktadır. Güvercinlikler de eskisi kadar olmasa da güvercinler vardır. Vadinin en güzel izlendiği yerlerden birisi de tarihi Uçhisar kalesidir.
geri dön

uçhisar

Nevşehir’e 7 kilometre uzaklıkta olan Uçhisar bölgenin en yüksek noktası olması itibariyle bugün olduğu gibi tarihinde de merkezi bir rol oynamış. Festivalin merkezi olmasının yanı sıra, Kapadokya’nın içinden geçmekte olduğu dönüşümü örnekleyen Uçhisar, meydanı, kalesi ve çevresinde çağdaş sanat projelerini ağırlayacak.
geri dön

zemi vadisi

İsmini içinden geçen dereden alan Zemi Vadisi, Kapadokya bölgesinde sıkça rastlanmayan bir ölçüde yeşil alana sahip. Hayran bırakan jeolojik oluşumları, beyaz kayalıkları, tünelleri ve meyve ağaçlarının yanı sıra vadi içerisinde birçok da kilise bulunuyor.
geri dön

avanos vadisi

Kapadokya'nın en dikkat çekici yerlerinden biri olan Avanos, Nevşehir'e 18 kilometre mesafede yer alır. Peri bacaları ile donatılmış gibi duran, antik adı ‘Venessa' olan Avanos, büyüleyici manzaraya sahip vadilere, günümüze kadar korunmuş fresklere ve kaya kiliselerine ev sahipliği yapar. Bölgedeki dağların eteklerinde yetişen leziz üzümlerin tadı neredeyse kusursuzdur. Çömlek, tuğla, kiremit yapımına çok uygun kırmızı renkli toprağın nehri de boyaması nedeniyle Kızılırmak diye anılan nehir Avanos'un ortasından geçer. Tarihi tunç çağına kadar inen Avanos, Bizans ve Selçuklu zamanlarında da bir geçiş noktasıydı.
geri dön

bozdağ vadisi

Bozdağ bütün Kapadokya'yı temsil eden en önemli imgelerden biri olan peri bacalarının yoğun olarak toplandığı belli başlı mekânlardan biridir. Şapkalı, mantar biçimli, izleyeni şaşkınlık içinde bırakan çeşit çeşit peri bacasının arasında gezinmek, içlerine oyulmuş evleri, kiliseleri incelemek temel   Kapadokya deneyimleri arasında yer alır. Bir zamanlar pek çok keşişin inzivaya çekilmek için tercih ettiği vadi, Keşişler Vadisi veya Rahipler Vadisi diye de bilinir. Çavuşin'e bakan Bozdağ ise muhteşem 360 derece Kapadokya manzarası sunan bir başka seyir noktasıdır. Bozdağ ile Çavuşin fotoğraf çekmek, manzaranın sıradışılığına kapılmak, yürüyüşlerle tadını çıkarmak ve peri bacası oluşumlarına yakından bakmak için ideal Kapadokya lokasyonlarıdır.
geri dön

perili ozanlar vadisi volkswagen sahnesi

Perili Ozanlar Vadisi, sihirli ve psikedelik atmosferiyle Cappadoxluların en çok sevdiği müzik mekanlarından birisi. Vadi, bu sene de Volkswagen Sahnesi ismiyle konserlere ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Güvercinlik Vadisi’nin Göreme çıkışını gören mekan, merkezi konumuyla birlikte, korunmuş ve doğal bir çevreye sahip. 2010 senesine dek tarla arazisi olarak gelmiş vadi sonrasında sanat faaliyetleri için elverişli hale getirildi. Vadinin etrafında hala pek çok güvercinlik görmek mümkün. Dolunaylı gecelerde peri bacalarına bakıp farklı silüetler gördüğünü iddia etmek ise Perili Ozanlar Vadisi’nin sevilen adetlerinden.
geri dön

kistar otel

Kapadokya’ya hakim manzarası ve bölgenin yapısına uygun, geleneksel yapım teknikleriyle tasarlanmış mimarisiyle Kistar Otel, Cappadox katılımcılarına huzurla vakit geçirebilecekleri bir alan sunuyor. Bir tarafında Erciyes’in görkemini, diğer tarafında Güvercinlik Vadisi’nin durgun güzelliğini izleyebileceğiniz otelde ruhunuzu besleyecek bir deneyim yaşayacaksınız.
geri dön

göreme vadisi

Nevşehir'in ilçeleri olan Ürgüp ve Avanos'a komşu olan Göreme, masalsı peribacalarının içindeki oyulmuş kayaları, şapelleri ve manastırlarıyla meşhurdur. Göreme'nin kendisi de açıkhava etkinlikler için ideal bir yer; geçen yıllarda olduğu gibi Jeoloji Turuna ev sahipliği yapacak. Derin vadileri, güvercinlikleri ve panoramik terasları, binlerce yıllık doğa süreçlerini görünür kılan jeolojik formasyonların ve manzaranın eşsiz güzellikteki görüntülerini sunar.
geri dön

gündoğumu vadisi

Gündoğumu Vadisi
geri dön

pazar yeri

Uçhisar Meydanı'nda, Sokak Yemekleri alanının tam karşısında cıvıl cıvıl bir pazar yeri inşa edilecek. Pazarın etrafı festival katılımcılarının hizmetindeki çeşitli birimlerle çerçevelenmiş olacak. Ulaşım servisinizin hareket saatini beklerken ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok şeyi burada karşılayabileceğiniz gibi lokal üretimin değerlerini deneyimleyebileceğiniz bir etkileşim ve keşif alanı da olacak Cappadox Pazar Yeri. Başta Kapadokya'dan olmak üzere Türkiye'nin her yerinden tasarımcıya ve üreticiye açık olan bu Pazar Yeri'nde seramik yapımı ve sepet yapımı atölyelerinin yanı sıra el işi, taş, takı, doğal sabun, kuru ot standları ile üniversitelerin ve sivil toplum kuruluşlarının standlarını da bulacaksınız. Cappadox Sokak Yemekleri Cappadox Sokak Yemekleri Alanı, Uçhisar Meydanı’ndaki parkın içinde, çam ve meyve ağaçlarının gölgesinde, iki etkinlik arası tatlı koşuşturmalarda hızlıca karnını doyurmak isteyenleri bekliyor olacak gün boyu. Arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz, limonatınızı yudumlayıp biraz soluklanırken kentin sakinleri ve Cappadox ahalisi ile kaynaşabileceğiniz bir niş. Atıştırmalık seçeneklerini biraraya toplayacak, pek çok farklı yeme içme standının bulunacağı bu alanda, yöresel yemeklerin yanı sıra tanınmış markalar da sokak yemeği menüleri ile yerlerini alacak. Dürümler, sandviçler, taze meyve suları, ev yapımı limonatalar, yöresel ayranlar gün boyu damaklarınızı şenlendirmek adına tüm renkleri, kokuları ve lezzetleri ile Cappadox Sokak Yemekleri Alanı'nda olacak.
geri dön

babylon@cappadox

Uçhisar
geri dön

kral deresi

Şef Mustafa Otar ile Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Kral Deresi, en az bu deneyim kadar heyecan verici bir mekan. Göreme’den Kral Deresi’ne ulaşmak için çıktığın yolculuğun ilk adımlarında; peribacaları, bağlar ve güvercinlikle çevrili bir manzaranın seni beklediği deneyim başlıyor. Yolun sonundaysa peribacalarının gölgesi altında, orijinal güvercinliklerle bezeli bahçeleriyle Kral Deresi seni karşılıyor. Burada; tertemiz havası, sıcak ortamı, etkileyici manzarası ve enfes lezzetleriyle bütün duyularına hitap edecek bir ziyafete davetlisin.
geri dön

avanos

Kızılırmak’ın kıyısına kurulmuş olan Avanos, bölgenin seramik ve çömlekçilik geleneğinin en eski merkezlerinden olmasının yanı sıra, günümüzde, kütüphanesi, Kızılırmak gazetesi ve matbaası, yeraltı seramik müzesi ve diğer kültür fonksiyonlarıyla bölgedeki entelektüel birikimin de merkezi konumunda.
geri dön

uçhisar çiftlik evi

Çiftlik Evi'nin hikayesi, köylülerin terk etmeye başladığı mağara konutlarından on iki kadarını Fransız mimar Jacques Avizou'nun satın alarak, yalın çağdaş evlere dönüştürmesiyle başlıyor. Evler estetik açıdan çarpıcı; orijinal yapılar olarak korunmuş, her biri ayrı renk ve tatta döşenmiş. Bir evde küçük bir bahçe, diğerinde büyük yeraltı mahzeni karşınıza çıkıyor. Projenin tümünün, Ağa Han mimarlık ödülüne aday gösterildiğini de not etmek gerek. Özenle tasarlanmış bir mekan olan Çiftlik Evi, konserleri görsel bir deneyime de dönüştürüyor.
geri dön

argos vadi

Uçhisar’ın derin ve yemyeşil bir alanında konumlanan Argos Vadi, devasa bir kaya üzerine oyulu binlerce mağaradan oluşan ve yeryüzünün en büyük manastır yerleşkelerinden biri olan bölgenin özgün mekanlarından. Mistik havası, doğal akustiği ve ilham veren atmosferiyle Argos Vadi; açık hava programında yer alan yoga ve meditasyon seanslarının yanı sıra Cappadox’un doğa, müzik ve dansı bir araya getiren buluşmaları Gün Batımı Partileri’ne de ev sahipliği yapıyor.
geri dön

argos müze

Uçhisar’ın derin ve yemyeşil bir alanında konumlanan Argos Vadi, devasa bir kaya üzerine oyulu binlerce mağaradan oluşan ve yeryüzünün en büyük manastır yerleşkelerinden biri olan bölgenin özgün mekanlarından. Mistik havası, doğal akustiği ve ilham veren atmosferiyle Argos Vadi; açık hava programında yer alan yoga ve meditasyon seanslarının yanı sıra Cappadox’un doğa, müzik ve dansı bir araya getiren buluşmaları Gün Batımı Partileri’ne de ev sahipliği yapıyor.
geri dön

argos müze crystal sahnesi

geri dön

aşk vadisi

Üzüm bağları ve meyve ağaçları altında uzanan kanyonların yarattığı etkileyici manzara, dev peri bacalarıyla tamamlanarak Aşk Vadisi'ni sunuyor. Göreme’de yer alan ve ziyaretçisinin aklında ve kalbinde yer eden vadiyi keşfetmek için açık hava programında yer alan doğa yürüyüşlerine katılabilirsin.
geri dön

çiftlik ev

2017’den beri Cappadox’un birçok konserine ve yoga etkinliğine ev sahipliği yapmış Çiftlik Ev’in (Les Maisons de Cappadoce) hikayesi, köy halkının terk etmeye başladığı mağara konutlarından yirmisini Fransız mimar Jacques Avizou’nun satın almasıyla başlıyor. 90’lardan bu yana yalın ve çağdaş evlere dönüştürülmüş bu konutlar, estetik açıdan çarpıcı fakat aynı zamanda orjinal yapılar olarak korunmuş alanlar. Her biri ayrı renk ve zevkte döşenmiş evlerin birinde küçük bir bahçeye denk gelmek, diğerindeyse büyük bir yeraltı mahzenin karşına çıkması mümkün. Ağa Han Mimarlık Ödülü’ne de aday gösterilmiş olmasına Çiftlik Ev, bu sene de Cappadox’ta “+1 Sahnesi” olarak farklı müzik türlerinden birçok konseri ve açık hava yoga etkinliğini ağırlayacak.
geri dön

çiftlik ev +1 sahnesi

2017’den beri Cappadox’un birçok konserine ve yoga etkinliğine ev sahipliği yapmış Çiftlik Ev’in (Les Maisons de Cappadoce) hikayesi, köy halkının terk etmeye başladığı mağara konutlarından yirmisini Fransız mimar Jacques Avizou’nun satın almasıyla başlıyor. 90’lardan bu yana yalın ve çağdaş evlere dönüştürülmüş bu konutlar, estetik açıdan çarpıcı fakat aynı zamanda orjinal yapılar olarak korunmuş alanlar. Her biri ayrı renk ve zevkte döşenmiş evlerin birinde küçük bir bahçeye denk gelmek, diğerindeyse büyük bir yeraltı mahzenin karşına çıkması mümkün. Ağa Han Mimarlık Ödülü’ne de aday gösterilmiş olmasına Çiftlik Ev, bu sene de Cappadox’ta “+1 Sahnesi” olarak farklı müzik türlerinden birçok konseri ve açık hava yoga etkinliğini ağırlayacak.
geri dön

nahita argos

Misafirlerine kültür ve doğa arasında yeniden bağlar kurabilecekleri bir deneyim vaat eden Nahita Argos; Anadolu köklerinden ilham alarak Kapadokya’nın 11 bin yıllık mirasından, coğrafyasından, tarihinden ve kültüründen öğeleri tabaklarına yansıtıyor. Geçmişini geleceğe aktaran bir mutfak misyonuyla Nahita; yağmur suyunu biriktirip kendi tarımını yapan, ürettiğini tüketen, atıklarını dönüştüren, dünyaya, doğaya ve gelecek nesillere saygısını dile getiren “iyi” bir mutfak. Güvercinlik Vadisi ve Erciyes Dağı’na uzanan bir manzarası olan Nahita; reçeteleri, pişirme teknikleriyle ve sunumlarıyla Anadolu’yu yeniden sahipleniyor.
geri dön

uçhisar kadın kooperatifi, kadıneli restaurant bahçesi

Uçhisar Kadın Kooperatifi, Kadıneli Restaurant Bahçesi
geri dön

nahita teras

Nahita Teras
geri dön

pazar yeri atölye alanı

Pazar Yeri Atölye Alanı