yükleniyor . . .
TR EN
programa geri dön

"YINE GEL, KIM OLURSAN OL, YINE GEL!” - MURAT GERMEN

‏‏‎ "Cappadox 2024 için ürettiğim Matrix #3 başlıklı çalışma, etkinliğin 2015 ve 2016 yıllarındaki ilk iki edisyonunda ürettiğim işlerin devamı niteliğinde. 2015’te Kapadokya’nın güncel sosyokültürel yapısını alt/ orta/üst dünyalar olarak katmanlandırarak, çeşitli tüketim kültürü biçimlerinin yarattığı yabancılaştırılmış Kapadokya imgesini sorgulamıştım. 2016’da ise bölgenin hakiki karakterini algılamayı ve sindirmeyi imkânsız kılan hızlı turistik turlara alternatif olarak, yaşayan kültürün içsel ruhunu deneyimleme ihtiyacına işaret ettim. Yerel kültürün vazgeçilmez bileşenleri olan ve genelde turların uğramadığı olağandışı mahallere bağımsız ve bireysel olarak varabilmek üzere çeşitli rotalar önerdim. Toplu taşıma, özel araç, bisiklet ve yürüyüş rotaları kombinasyonlarını barındıran pusula niteliğindeki 1 no’lu algı haritası, arka yüzündeki fotoğraflarla, çeşitli varış noktalarını görsel olarak seçme imkânı da sundu. Çok değerli Fulya Erdemci anısına beşinci edisyonu düzenlenen Cappadox 2024 için 1 no’lu algı haritasını, tümüyle yeni varış noktaları ile 2 no’lu sürümüne güncelledim. 2024 festivali sırasında ürettiğim iki harita da birlikte sunulacak. 

İşbirliği, yardım, destek, tavsiye, esin, sohbet, heyecan, teşvik için teşekkürler
Fulya Erdemci, Kevser Güler, Sema Uygur Germen, Duygu Doğan, Gaye Gönülal, Atıl Ulaş Cüce, Mehmet Türkeş (Middle Earth Travel), Udo Hirsch - Hacer Özkaya, Nilüfer Peker, Pozitif. 
Haritalar Google Maps aplikasyonu kullanılarak aşağıdaki kare kodlar aracılığıyla çevrim içi olarak erişilebilir ve deneyimlenebilir. " - Murat Germen