yükleniyor . . .
TR EN
programa geri dön

JORDAN RAKEI / BÜYÜK EV ABLUKADA / ÂME LIVE B2B TRIKK

JORDAN RAKEI

Yeni Zelanda’da doğmuş ve Avustralya’da büyümüş Jordan Rakei; üretimleriyle geniş kitlelere ulaşmış bir vokalist, prodüktör, multi-enstrümanist ve kendin-yap yaklaşımını benimsemiş bir yenilikçi. 2015’te Londra’ya taşınan müzisyen; soul, caz ve elektronik müzik sahnelerine kısa sürede giriş yaptı ve dikkatleri üzerine çekti. Kendi yayımladığı çıkış albümü “Cloak”un ardından, köklü bağımsız plak şirketi Ninja Tune etiketiyle “Wallflower”, “Origin” ve “What We Call Life” albümlerini paylaştı. Bonobo, Tom Misch, Disclosure, Loyle Carner, Nightmares on Wax, Alfa Mist ve FKJ gibi birçok müzisyenle ortak projeler yaptı. Aralarında NPR, The Guardian, The Line of Best Fit gibi yayınların bulunduğu birçok mecradan ve müzik eleştirmeninden beğeni topladı. Üretkenliğini ve yaratıcılığını bütün besteleri ve prodüksiyonlarında ortaya koyan sanatçı, yapımlarında kişisel hayatından ve müzikal yolculuğundan besleniyor. Farklı projeleriyle toplamda iki Mercury Ödülü ve bir Grammy Ödülü adaylığı da bulunan Rakei, beşinci albümü “The Loop”u önümüzdeki aylarda paylaşacak. Rakei’nin çarpıcı prodüksiyon stilinin ve orkestral aranjmanların yine ön planda olduğu albümde, gospel ve soul öğeleri de yoğun olarak yer alıyor. “The Loop” sanatçının bu zamana kadarki en kişisel ve müzikal olarak bütünlüklü albümü olacak. Jordan Rakei, 24 Mayıs akşamı Perili Ozanlar Vadisi Volkswagen Sahnesi’nin sihirli atmosferinde vereceği performansıyla aklında yer edecek.

BÜYÜK EV ABLUKADA

Yerli müzik sahnesinin en samimi, dinamik ve sevilen ekiplerinden Büyük Ev Ablukada; 2010’ların başından beri alternatif, indie ve elektronik pop türlerindeki üretimlerine ve farklı konseptlerdeki sahne performanslarına devam ediyor. Ekip, “Full Faça” ve “FIRTINAYT” albümlerinin ardından yıllarca üzerinde çalıştıkları son albümleri “Defansif Dizayn” ile dinleyicilerini bir kez daha şaşırtmayı başarmışken, yenilenen “konser şekli” ile seyircilerini de tekrardan şaşırtmayı planlıyor. Üç albümden şarkıların yer aldığı yeni elektrikli konser serisi, sahne tasarımı ve performanslarıyla da şimdiden büyük beğeni topladı. Büyük Ev Ablukada, Kapadokya gibi eski bir dizaynın ortasında; “Defansif Dizayn”dan “FIRTINAYT”a, oradan da “Full Faça”ya arasında gezinerek, gökleri seyrede seyrede şarkılarını söylemek için seni Perili Ozanlar Vadisi’ne davet ediyor.

Âme (Live)

Alman müzisyen, DJ ve prodüktör Frank Wiedemann, elektronik müzik anlayışını; Detroit, Chicago, New York, Düsseldorg, Berlin ve Paris sahnelerinden aldığı ilhamla şekillendirerek kendine özgü ruhu olan bir dans müziği sound’u oluşturdu. Farklı gruplarda klavye çaldıktan sonra DJ ve prodüktör olarak kariyerine başladı ve 2001’de Soul FC ismiyle elektronik müzik sahnesinde iz bırakan “Tranespotting” parçasını yayımladı. Bir sene sonra Kristian Beyer ile birlikte Âme projesine başladı, Jazzanova’nın plak şirketi Sonar Kollektiv’e dahil oldu. 2005’te ikili, Dixon ile birlikte elektronik plak şirketi “Innervisions”ı kurdu. Âme, Innervisions üzerinden, aralarında “Mifune”, “Rej” ve Osunlade’nin remix’i “Envision” ve “Howling”in de bulunduğu birçok tekli ve kayıt yayımladı. A Crystal Mess, Schwarzmann, Howling, Masse gibi birçok farklı projesiyle elektronik müzik sahnesinin üretken isimleri arasına girdi. Wiedemann 2017’de Bigamo Musik isimli plak şirketini kurarak Innervisions’ın house ağırlıklı stilinin dışında kalan elektronik müzik prodüksiyonlarını yayımlamaya başladı. Bigamo etiketli kayıtların bir diğer kriteri de sahnede canlı performanslara uygun üretimler olması. Yaratıcılığı ve çok yönlü müzisyenliğiyle Frank Wiedemann, kendi ismi veya Âme (Live) ismiyle solo performanslarına devam ediyor.

Trikk

Berlin’de yerleşik Portekizli prodüktör ve DJ Trikk, Dixon ve Âme’nin Innervisions plak şirketine dahil olmasının ardından, global underground house sahnesine hızlı bir giriş yaptı. 2011’den bu yana parçalar yayımlayan Trikk, sosyal medyadan uzak kalarak prodüksiyon sürecine yansıyabilecek limitlerin ve trend’lerin dışında kalmayı tercih etti. “Florista” ve “Mundo Ritual” kısaçalarlarında ritmik ve perküsif deneylerini kimi zaman synthlerle kimi zaman da sessizlikle birleştiren Trikk, 2018 tarihli “Vilara” kısaçalarıyla birlikte odağını ritimden çekerek synth üzerine kurulu melodik kompozisyonlara kaydırdı. Innervisions’ın ayrılmaz bir parçası haline gelen prodüktör, ardından gelmekte olan sanatçıların sound’unu şekillendirmeye de destek oluyor.