yükleniyor . . .
TR EN
programa geri dön

ŞEF MASASI “DOĞADA AÇIK ATEŞTE PIŞIRME”

Şef Mustafa Otar ve MSA öğrencilerinden oluşan ekibi, Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliğinde seni modern pişirme yöntemlerinin dışında, tabiatla iç içe ve alternatif bir lezzet yolculuğuna davet ediyor. Kül, toprak, çamur, odun, taş gibi organik maddelerin kullanıldığı pişirme teknikleri ve taptaze malzemelerle gerçekleşecek sofra deneyimi, seni lezzetin kökenine götürecek.

Festival için özel hazırlanacak bir açık ateşin etrafında başlayacak deneyim, sabahın erken saatlerinde taze sebze ve otlar toplanması ve etlerin özel bir şekilde pişmeye hazırlanmasıyla başlıyor. Fazlasıyla emek isteyen bu keyifli sürecin sonunda kokusunu, tadını ve dokusunu başka yerde bulamayacağın bir şef masası seni bekliyor. Başlangıç, ana yemek ve tatlı olmak üzere birçok farklı lezzetten oluşan bu gastronomi deneyimi; Kapadokya’da genel ziyarete kapalı bir mekanda, uzun masaların etrafında gerçekleşiyor. Bütün duyularına hitap edecek bu lezzet yolculuğuna eşlik eden müzikle birlikte hem ruhunu hem karnını doyurman mümkün.

Şef Otar, seni avcı ve toplayıcı kökenlerini keşfetmeye çağırarak yemeğin hazırlık aşamalarına da davet ediyor. Bu etkinlikte ateşin nasıl yakılıp kontrol edildiğini, açık ateşte pişirme tekniğinin inceliklerini, eti işleme yöntemlerini öğrenebilirsin.

Yürüyüş, Bisiklet, Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliklerine bileti olan katılımcılar etkinliklik servisine ücretsiz binebilirler. Servisler yoğun saatlerde 10, diğer saatlerde 15 dakika aralıklarla kalkacaktır.


Etkinlik mekanına ulaşabileceğiniz servisler için Uçhisar Bilgilendirme Noktası’na uğrayabilirsiniz. Koordinat olarak Uçhisar Pazar Alanı olarak konumlandırılmıştır. Etkinlikten 30 dakika önce buluşma noktasında hazır bulunmalısın.