yükleniyor . . .
TR EN
programa geri dön

AVANOS PANORAMA BISIKLET TURU (KOLAY PARKUR)

26 Mayıs 24
09:30
Avanos bilet satın al

Avanos Panorama Bisiklet Turu, çoğunlukla yokuş aşağı ilerleyen engelsiz rotası sayesinde; Kızılçukur, Güllüdere ve uzaktaki Bozdağ'ın da dahil olduğu, Uçhisar ve Çavuşin'den Avanos'a kadar uzanan benzersiz panoramaları izlemenin dinlendirici bir yolunu sunuyor. Bu kolay bisiklet turu, herkes için uygun.

Uçhisar Kalesi'nden başlayarak hiç pedal çevirmeden, yoldan akarcasına Aşk Vadisi'nin eşiğine varacaksın. Yol boyunca, görende uzun süre etkisini bırakan manzaraların tadını çıkarmak sıkça duraklayacaksın. Rota üzerinde serinlemek, atıştırmak ve yolculuğunu fotoğraflamak için mola verebileceğin noktalar da seni bekliyor. Ardından, Aşk Vadisi’nin aşağılarından tekrar yola koyulup, Avanos yönü üzerindeki Çavuşin köyünün yakınlarından geçeceksin. Bu panoramik bisiklet turunun son noktası Avanos, nehrin kenarına kurulmuş, keyifli bir küçük kasaba.

Güzergah üzerindeki su kenarlarından sürmeye devam edince, nehrin üzerine kurulu köprüden geçeceksin. Burası, geride bıraktığın engelsiz, bazen kumlu ve çoğunlukla yokuş aşağı rotanın son durağı.

Etkinlik mekanına ulaşabileceğiniz servisler için Uçhisar Bilgilendirme Noktası’na uğrayabilirsiniz. Koordinat olarak Uçhisar Pazar Alanı olarak konumlandırılmıştır.