yükleniyor . . .
TR EN
programa geri dön

DOĞADA AÇIK ATEŞTE PIŞIRME

17 Haziran 18
16:30
Tam: 300,00 TL
Kral Deresi bilet satın al

Garanti kredi kartlarına %20 indirim! 

Şef Mustafa Otar, Cappadox katılımcılarını, modern pişirme yöntemlerini bir kenara bırakıp her şeyin başladığı noktaya gitmeye davet ediyor. Tüm pişirme unsurlarının organik malzemeler ve kül, toprak, çamur, odun, taş gibi organik maddelerden oluştuğu Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliği, sizi lezzetin kökenine götürecek.

Doğada Açık Ateşte Pişirme, festival boyunca hiç sönmeyecek bir ateşin etrafında, sabahın erken saatlerinde taze sebze ve otların doğadan toplanması ve etlerin özel bir şekilde hazırlanmasıyla başlayacak. Çok emek isteyen ama bir o kadar da keyifli bu sürecin sonunda kokusunu, dokusunu, tadını başka hiçbir yerde bulamayacağınız, başlangıç, ana yemekler ve tatlı olmak üzere 15 farklı lezzetten oluşan bir yemek yeme şansına kavuşacaksınız. Kapadokya’da genel ziyarete kapalı özel bir mekanda, uzun şölen masalarında sunulacak yemeklerle ve ardından başlayacak DJ set’le, hem karnınızı hem de ruhunuzu doyuracaksınız.

Mustafa Otar, katılımcıları yemeğin hazırlık aşamalarına dahil olmaya, avcı toplayıcı kökenlerine dönmeye davet ediyor. Ateşin nasıl yakılıp kontrol edildiğini, açık ateş tekniğinin inceliklerini, eti işleme yöntemlerini öğrenmek, taze sebze, kök ve otları toplamak için doğaya adım atmak istiyorsanız, günün erken saatlerinden itibaren mutfak ekibimize katılabilirsiniz.

Not: *Festival günleri olan 14-19 Hazirantarihlerinde etkinlik ücretleri kapı satış fiyatlarına göre artacaktır.

*Etkinlikte 18 yaş sınırı bulunmaktadır.

Doğada Açık Ateşte Pişirme için etkinlikten yarım saat önce Uçhisar Cappadox Bilgilendirme Noktası’nda buluşulacak.