yükleniyor . . .
GİRİŞ YAP / KAYIT OL
TR EN
geri dön

bezirhane, argos in cappadocia

1500 yıl önce keşişlere ev sahipliği yapan, ardından İpek Yolu üzerindeki deve kervanlarını ağırlayan ve 100 yıl öncesine kadar beziryağı üretilen Uçhisar’daki Bezirhane, inanılmaz akustiği, benzersiz dokusu ve sınırlı sayıdaki kapasitesi ile Cappadox’un en samimi ve akılda kalıcı konserlerine ev sahipliği yapacak.
geri dön

güvercinlik vadisi

Güvercinliklerin yoğun olarak bulunduğu Uçhisardan Göremeye uzanan vadiye Güvercinlikler vadisi denir. Güvercinlikler vadisi aynı zamanda 4 kilometrelik bir trekking vadisidir. Vadinin içinde zengin bir bitki örtüsü vardır. Vadide akarsu vardır, 15 metre kadar yükseklikte bir de şelale bulunmaktadır. Güvercinlikler de eskisi kadar olmasa da güvercinler vardır. Vadinin en güzel izlendiği yerlerden birisi de tarihi Uçhisar kalesidir.
geri dön

bağlıdere (aşk vadisi)

Üzüm bağları ve meyve ağaçları altında uzanan kanyonların yarattığı etkileyici manzara, dev peri bacalarıyla tamamlanarak bize Aşk Vadisi'ni sunuyor.
geri dön

uçhisar

Nevşehir’e 7 kilometre uzaklıkta olan Uçhisar bölgenin en yüksek noktası olması itibariyle bugün olduğu gibi tarihinde de merkezi bir rol oynamış. Festivalin merkezi olmasının yanı sıra, Kapadokya’nın içinden geçmekte olduğu dönüşümü örnekleyen Uçhisar, meydanı, kalesi ve çevresinde çağdaş sanat projelerini ağırlayacak.
geri dön

şapel, argos in cappadocia

Dünyanın en büyük manastır yerleşkesi Kapadokya'nın kalbinde, gizli saklı köşelerde keşfedilmeyi bekleyen eşsiz mahzenler var.
geri dön

uçhisar kale

Uçhisar Kalesi Kapadokya’nın en yüksek yerleşim yerlerinden biri. Cappadox’un ana sahnesini bütün görkemiyle kucaklayan Uçhisar Kalesi, müziğin mekan ve zaman gibi kavramlarla ilişkisini yeniden keşfedecek ve bu keşfi ziyaretçileri ile paylaşacak.
geri dön

cevizlik

Uçhisar Kasabası'nın Güvercinlik Vadisi'ne kavuştuğu noktada yer alan Cevizlik'in her köşesi peribacalarıyla çevrili.
geri dön

meskendir vadisi

Meskendir Vadisi, peribacaları, dehlizleri, kilisesi, tünelleri ve doğal hayatı ile özel bir trekking parkuru sunar. Vadiye inmeden önce, çarpıcı manzaranın fotoğrafını çekmek isteyebilirsiniz. Yeşili boldur ve yürüyüş boyunca bülbül, kaya sıvacısı, karabaşlı kiraz kuşu, karatavuk, ibibik, güvercin gibi birçok kuş türünü gözlemlemenize imkân tanır. Kapadokya’ya özgü kaya güvercinliklerinin arasından geçerken vadinin kelebek açısından da zengin olduğunu fark edebilirsiniz. Sedir ağaçlarına da rastlayabileceğiniz vadiye ot, ağaç, kaya, nemli toprak ve çiçek kokusu hakimdir. Meskendir Vadisi rahat bir tempoyla üç saatte yürünebilir. Vadinin toplam uzunluğu yaklaşık 4400 metredir. Vadinin sağ tarafında bulunan Meskendir Kilisesi bölgedeki mutlaka görülesi kiliselerden biridir. Vadi, Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadileri ile Çavuşin’de son bulur.
geri dön

zemi vadisi

Kapadokya bölgesinde sıkça rastlayamayacağınız ölçüde yeşil alana sahip olan Zemi Vadisi içerisinde bir çok kilise bulundurmaktadır.
geri dön

kızılçukur

Tam ortasında yer alan meyve bahçeleri, tarım alanları, üzüm bağları ve arı kovanlarıyla Kızılçukur, özgün Kapadokya coğrafyasının mikro ölçekli bir tecrübesini sunar. Peri bacalarıyla çevrili bu vadide aynı zamanda kayalara oyulmuş tarihi yapılar da mevcut: Üstünde bir keşiş odası olan Üzümlü Kilise, bir şapel ve bir şaraphane. Bu anlamda, Kızılçukur bölgenin jeolojik yapısı ve katmanlı tarihiyle ilişkili olarak Kapadokya’ya özgü olarak gelişen yerleşim tarzını ortaya koyuyor.
geri dön

avanos vadisi

Kapadokya'nın en dikkat çekici yerlerinden biri olan Avanos, Nevşehir'e 18 kilometre mesafede yer alır. Peri bacaları ile donatılmış gibi duran, antik adı ‘Venessa' olan Avanos, büyüleyici manzaraya sahip vadilere, günümüze kadar korunmuş fresklere ve kaya kiliselerine ev sahipliği yapar. Bölgedeki dağların eteklerinde yetişen leziz üzümlerin tadı neredeyse kusursuzdur. Çömlek, tuğla, kiremit yapımına çok uygun kırmızı renkli toprağın nehri de boyaması nedeniyle Kızılırmak diye anılan nehir Avanos'un ortasından geçer. Tarihi tunç çağına kadar inen Avanos, Bizans ve Selçuklu zamanlarında da bir geçiş noktasıydı.
geri dön

kızılvadi

Ortahisar sınırları içinde yer alan Kızıl Vadi Platosu, ismini Kapadokya’ya özgü doğal kızıl tüf ve kaya oluşumlarından alıyor. Burası, gerek karanlık çöktükçe daha da kızıla çalan renkleri, gerekse bitki örtüsüyle Kapadokya’da gün batımının en güzel sahnelerini sunan yerlerinden biri. Enfes manzarasıyla Kızıl Vadi Platosu, Gün Batımı Konserlerine ev sahipliği yapıyor.
geri dön

bozdağ yürüyüş

Bozdağ bütün Kapadokya'yı temsil eden en önemli imgelerden biri olan peri bacalarının yoğun olarak toplandığı belli başlı mekânlardan biridir. Şapkalı, mantar biçimli, izleyeni şaşkınlık içinde bırakan çeşit çeşit peri bacasının arasında gezinmek, içlerine oyulmuş evleri, kiliseleri incelemek temel   Kapadokya deneyimleri arasında yer alır. Bir zamanlar pek çok keşişin inzivaya çekilmek için tercih ettiği vadi, Keşişler Vadisi veya Rahipler Vadisi diye de bilinir. Çavuşin'e bakan Bozdağ ise muhteşem 360 derece Kapadokya manzarası sunan bir başka seyir noktasıdır. Bozdağ ile Çavuşin fotoğraf çekmek, manzaranın sıradışılığına kapılmak, yürüyüşlerle tadını çıkarmak ve peri bacası oluşumlarına yakından bakmak için ideal Kapadokya lokasyonlarıdır.
geri dön

perili ozanlar volkswagen sahnesi

Perili Ozanlar Vadisi, Cappadox 2017’nin müzik mekânlarından biri olacak. Güvercinlik Vadisi'nin Göreme çıkışını gören mekân, merkezi konumuna karşın iyi korunmuş bir doğal çevreye sahip. 2010 yılına dek tarla iken dönüştürülüp çeşitli sanat faaliyetleri için uygun hale getirilen Perili Ozanlar Vadisi'nin etrafında hâlâ pek çok güvercinlik görmek mümkün. Vadi, birkaç yıl önce de bir Brezilya dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Dolunaylı gecelerde peri bacalarına bakıp farklı siluetler gördüğünü iddia etmek Perili Ozanlar Vadisi'nin sevilen adetlerindendir.
geri dön

maara konak, the museum hotel

Uçhisar Maara Konak güçlü tarihi dokusu ve etkileyici manzarası ile 2017'de Cappadox Gastronomi mekanları arasında yer alacak. Bir zamanlar Uçhisar bölge papazının özel konutu olarak kullanılmış bu görkemli konağın geleneksel taş mimarisini örnekleyen üst katının yaşam alanı, alt kattaki kayaoyma yapıların ise hizmetkâr odası, mutfak, depo ve ibadet alanı işleviyle değerlendirildiği düşünülüyor. Bugün Maara Konak, Museum Hotel tarafından yürütülen restorasyon çalışması sonrasında Kapadokya bölgesinin özel etkinlik mekanlarından. Kayaoyma bölümleri günümüzde Eyvan (büyük salon), Bende (hizmetkâr), Hazne (kiler, depo) ve Mağara adlarını almış. Açık alanı ve teraslarıyla Kapadokya’nın en etkileyici manzaralarından birine sahip ve Cappadox Gastronomi'ye hazır.
geri dön

uçhisar çiftlik evi garanti sahnesi

Cappadox 2017’de birbirinden keyifli konserlere ev sahipliği yapacak olan Çiftlik Evi'nin hikayesi, köylülerin terk etmeye başladığı mağara konutlarından on iki kadarını Fransız mimar Jacques Avizou'nun satın alarak, yalın çağdaş evlere dönüştürmesiyle başlıyor. Evler estetik açıdan çarpıcı; orijinal yapılar olarak korunmuş, her biri ayrı renk ve tatta döşenmiş. Bir evde küçük bir bahçe, diğerinde büyük yeraltı mahzeni karşınıza çıkıyor. Projenin tümünün, Ağa Han mimarlık ödülüne aday gösterildiğini de not etmek gerek. Özenle tasarlanmış bir mekan olan Çiftlik Evi, konserleri görsel bir deneyime de dönüştürecek.
geri dön

gomeda vadisi

Ihlara Vadisi’ne benzerliğinden dolayı Küçük Ihlara veya içinden Bey Deresi aktığı için Bey Deresi Vadisi adıyla da bilinen Gomeda Vadisi, Ürgüp’e 5 km uzaklıktaki Mustafapaşa’dan başlar. Vadinin başlangıcında, Gomeda Harabeleri dikkat çeker. Muhteşem doğal güzelliklerinin yanı sıra zengin bitki örtüsüyle dikkat çeken bu vadi Flora yürüyüşlerini ağırlıyor.
geri dön

kistar otel

Kapadokya’ya hakim manzarası ve bölgenin yapısına uygun, geleneksel yapım teknikleriyle tasarlanmış mimarisiyle Kistar Otel, Cappadox katılımcılarına huzurla vakit geçirebilecekleri bir alan sunuyor. Bir tarafında Erciyes’in görkemini, diğer tarafında Güvercinlik Vadisi’nin durgun güzelliğini izleyebileceğiniz otelde ruhunuzu besleyecek bir deneyim yaşayacaksınız.
geri dön

göreme vadisi

Nevşehir'in ilçeleri olan Ürgüp ve Avanos'a komşu olan Göreme, masalsı peribacalarının içindeki oyulmuş kayaları, şapelleri ve manastırlarıyla meşhurdur. Göreme'nin kendisi de açıkhava etkinlikler için ideal bir yer; geçen yıllarda olduğu gibi Jeoloji Turuna ev sahipliği yapacak. Derin vadileri, güvercinlikleri ve panoramik terasları, binlerce yıllık doğa süreçlerini görünür kılan jeolojik formasyonların ve manzaranın eşsiz güzellikteki görüntülerini sunar.
geri dön

pazar yeri

Uçhisar Meydanı'nda, Sokak Yemekleri alanının tam karşısında cıvıl cıvıl bir pazar yeri inşa edilecek. Pazarın etrafı festival katılımcılarının hizmetindeki çeşitli birimlerle çerçevelenmiş olacak. Ulaşım servisinizin hareket saatini beklerken ihtiyaç duyabileceğiniz pek çok şeyi burada karşılayabileceğiniz gibi lokal üretimin değerlerini deneyimleyebileceğiniz bir etkileşim ve keşif alanı da olacak Cappadox Pazar Yeri. Başta Kapadokya'dan olmak üzere Türkiye'nin her yerinden tasarımcıya ve üreticiye açık olan bu Pazar Yeri'nde seramik yapımı ve sepet yapımı atölyelerinin yanı sıra el işi, taş, takı, doğal sabun, kuru ot standları ile üniversitelerin ve sivil toplum kuruluşlarının standlarını da bulacaksınız. Cappadox Sokak Yemekleri Cappadox Sokak Yemekleri Alanı, Uçhisar Meydanı’ndaki parkın içinde, çam ve meyve ağaçlarının gölgesinde, iki etkinlik arası tatlı koşuşturmalarda hızlıca karnını doyurmak isteyenleri bekliyor olacak gün boyu. Arkadaşlarınızla buluşabileceğiniz, limonatınızı yudumlayıp biraz soluklanırken kentin sakinleri ve Cappadox ahalisi ile kaynaşabileceğiniz bir niş. Atıştırmalık seçeneklerini biraraya toplayacak, pek çok farklı yeme içme standının bulunacağı bu alanda, yöresel yemeklerin yanı sıra tanınmış markalar da sokak yemeği menüleri ile yerlerini alacak. Dürümler, sandviçler, taze meyve suları, ev yapımı limonatalar, yöresel ayranlar gün boyu damaklarınızı şenlendirmek adına tüm renkleri, kokuları ve lezzetleri ile Cappadox Sokak Yemekleri Alanı'nda olacak.
geri dön

babylon @cappadox

Uçhisar
geri dön

dibidiyalağı

Dibidi Yalağı, Kapadokya’nın en yeşil alanlarından biri. Uçhisar yakınlarında, platoların arasına gizlenmiş bir vadi çanağı olarak doğanın pek çok sırrına ev sahipliği yapıyor. Burada ayakkabılarınızı çıkarıp toprağa basarak tüm elektriğinizi atabilir, ağaçların gölgesinde Kapadokya’nın birbirinden güzel lezzetlerini deneyebilirsiniz. Hamakta müzik keyfi ise damağınızda bambaşka bir tat bırakacak.
geri dön

güray müze

Kapadokya mimarisine uygun kaya oyma yeraltı şehri tarzındaki Güray Müze, 2.000 metrekarelik alanda toprağın sanata dönüşümünü gözler önüne seriyor. Ziyaretçier hem atölye kısmında seramik ve çömlek imalatının bütün aşamalarını izleyebiliyor hem de çömlek yapma olanağına sahip oluyorlar. İlk çağdan günümüze uzanan bir sanat dalının hikayesi, farklı disiplinleri bir arada deneyimleyebileceğiniz Güray Müze’de.
geri dön

söğütlü

Söğütlü, doğuda tüm görkemiyle Erciyes Dağı, batıda ise küçük yerleşimlerin huzurunu yansıtan Uçhisar Kasabası manzarasıyla, iki vadinin kesişim noktasında bulunuyor. Panoramik manzarada tam karşınıza göreceğiniz Uçhisar Kalesi’nin üstünde, şehirde göremeyeceğiniz kadar çok yıldızı bir arada görüyorsunuz. Gün Doğumu Konserleri’ne ev sahipliği yapan bu nokta, yıldızlar yerini gün ışığına bırakırken, müzikle birlikte mistik bir deneyim vaat ediyor.
geri dön

kral deresi

Şef Mustafa Otar’la Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliğine ev sahipliği yapacak olan Kral Deresi, en az etkinliğin kendisi kadar heyecan verici bir mekan. Yaşanacak deneyim, Kral Deresi’ne uzanan yolun daha ilk adımlarında başlıyor. Göreme’den Jeep’lerle çıkacağınız yolda peri bacaları, bağlar ve güvercinliklere dolu bir manzara sizi bekliyor. Ulaştığınız noktada ise sizi peri bacalarının gölgesi altında, orijinal güvercinliklerle bezeli organik bahçeler karşılıyor. Tertemiz havası, enfes manzarası ve sıcak ortamıyla Kral Deresi, sizi tüm duyularınıza hitap edecek, farklı bir şölene davet ediyor.
geri dön

aşk vadisi yürüyüş

Üzüm bağları ve meyve ağaçları altında uzanan kanyonların yarattığı etkileyici manzara, dev peri bacalarıyla tamamlanarak bize Aşk Vadisi'ni sunuyor.
geri dön

zemi vadisi yürüyüş

Kapadokya bölgesinde sıkça rastlayamayacağınız ölçüde yeşil alana sahip olan Zemi Vadisi içerisinde bir çok kilise bulundurmaktadır.
geri dön

meskendir vadisi yürüyüş

Meskendir Vadisi, peribacaları, dehlizleri, kilisesi, tünelleri ve doğal hayatı ile özel bir trekking parkuru sunar. Vadiye inmeden önce, çarpıcı manzaranın fotoğrafını çekmek isteyebilirsiniz. Yeşili boldur ve yürüyüş boyunca bülbül, kaya sıvacısı, karabaşlı kiraz kuşu, karatavuk, ibibik, güvercin gibi birçok kuş türünü gözlemlemenize imkân tanır. Kapadokya’ya özgü kaya güvercinliklerinin arasından geçerken vadinin kelebek açısından da zengin olduğunu fark edebilirsiniz. Sedir ağaçlarına da rastlayabileceğiniz vadiye ot, ağaç, kaya, nemli toprak ve çiçek kokusu hakimdir. Meskendir Vadisi rahat bir tempoyla üç saatte yürünebilir. Vadinin toplam uzunluğu yaklaşık 4400 metredir. Vadinin sağ tarafında bulunan Meskendir Kilisesi bölgedeki mutlaka görülesi kiliselerden biridir. Vadi, Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadileri ile Çavuşin’de son bulur.
geri dön

güvercinlik vadisi yürüyüş

Güvercinliklerin yoğun olarak bulunduğu Uçhisardan Göremeye uzanan vadiye Güvercinlikler vadisi denir. Güvercinlikler vadisi aynı zamanda 4 kilometrelik bir trekking vadisidir. Vadinin içinde zengin bir bitki örtüsü vardır. Vadide akarsu vardır, 15 metre kadar yükseklikte bir de şelale bulunmaktadır. Güvercinlikler de eskisi kadar olmasa da güvercinler vardır. Vadinin en güzel izlendiği yerlerden birisi de tarihi Uçhisar kalesidir.
geri dön

kızılvadi yürüyüş

Ortahisar sınırları içinde yer alan Kızıl Vadi Platosu, ismini Kapadokya’ya özgü doğal kızıl tüf ve kaya oluşumlarından alıyor. Burası, gerek karanlık çöktükçe daha da kızıla çalan renkleri, gerekse bitki örtüsüyle Kapadokya’da gün batımının en güzel sahnelerini sunan yerlerinden biri. Enfes manzarasıyla Kızıl Vadi Platosu, Gün Batımı Konserlerine ev sahipliği yapıyor.
geri dön

göreme vadisi bisiklet

Nevşehir, Ürgüp ve Avanos şehirlerinin ortasında, kayaoymacılığının, şapellerin, manastırların ve Kapadokya'nın en yüksek, en iri konik peribacalarının bezediği Göreme uzanır. Göreme Açıkhava Müzesi kayalara oyulu Kapadokya manastırlarının en ilginç örneklerini küçük bir bölgede toplar. Göreme'nin derin vadileri, güvercinlikleri ve günbatımları dahil muhteşem manzaralar sunan seyir terasları açıkhava faaliyetleri için idealdir. Bezirhane, Orta Mahalle, Karabulut, Durmuş Kadir ve Yusuf Koç kiliseleri görmeye değer diğer noktalarıdır.
geri dön

avanos vadisi bisiklet

Kapadokya'nın en dikkat çekici yerlerinden biri olan Avanos, Nevşehir'e 18 kilometre mesafede yer alır. Peri bacaları ile donatılmış gibi duran, antik adı ‘Venessa' olan Avanos, büyüleyici manzaraya sahip vadilere, günümüze kadar korunmuş fresklere ve kaya kiliselerine ev sahipliği yapar. Bölgedeki dağların eteklerinde yetişen leziz üzümlerin tadı neredeyse kusursuzdur. Çömlek, tuğla, kiremit yapımına çok uygun kırmızı renkli toprağın nehri de boyaması nedeniyle Kızılırmak diye anılan nehir Avanos'un ortasından geçer. Tarihi tunç çağına kadar inen Avanos, Bizans ve Selçuklu zamanlarında da bir geçiş noktasıydı.
geri dön

göreme vadisi koşu

Nevşehir, Ürgüp ve Avanos şehirlerinin ortasında, kayaoymacılığının, şapellerin, manastırların ve Kapadokya'nın en yüksek, en iri konik peribacalarının bezediği Göreme uzanır. Göreme Açıkhava Müzesi kayalara oyulu Kapadokya manastırlarının en ilginç örneklerini küçük bir bölgede toplar. Göreme'nin derin vadileri, güvercinlikleri ve günbatımları dahil muhteşem manzaralar sunan seyir terasları açıkhava faaliyetleri için idealdir. Bezirhane, Orta Mahalle, Karabulut, Durmuş Kadir ve Yusuf Koç kiliseleri görmeye değer diğer noktalarıdır.
geri dön

avanos

Kızılırmak’ın kıyısına kurulmuş olan Avanos, bölgenin seramik ve çömlekçilik geleneğinin en eski merkezlerinden olmasının yanı sıra, günümüzde, kütüphanesi, Kızılırmak gazetesi ve matbaası, yeraltı seramik müzesi ve diğer kültür fonksiyonlarıyla bölgedeki entelektüel birikimin de merkezi konumunda.
geri dön

uçhisarlı çarhacı mustafa efendi konağı yapı ‘kompleksi’

Uçhisarlı Çarhacı Mustafa Efendi Konağı Yapı ‘Kompleksi’
geri dön

keyişdere vadisi (göreme)

Keyişdere Vadisi (Göreme)
geri dön

ibrahimpaşa

İbrahimpaşa
geri dön

hacı nuri bey konağı

Dr. Hacı Nuri Bey tarafından 1902 yılında yaptırılan Konak, bir taş yapıdır. Avanos’un merkezinde bulunur. Uzun yıllar Tekel binası olarak kullanılmış, 1980'li yıllarda Avanos Belediyesi'ne tahsis edilmiştir. Yakın zamanda restore edilmiştir ve bugün hala turizm bilgi ofisi olarak kullanılmaktadır. 2000’li yılların başında bina Avanos Kent Müzesi olarak projelendirilmiştir ancak henüz bu proje hayata geçirilememiştir. Bugün Konak’ta farklı insiyatiflerle resim, fotoğraf, el sanatları, çömlek, seramik, el dokuma halı sergileri düzenleniyor.
geri dön

ortahisar ve balkanderesi vadisi

Balkanderesi Vadisi
geri dön

kapadokya sanat ve kültür merkezi (kskm@cappadox)

Kapadokya Sanat ve Kültür Merkezi(KSKM)
geri dön

perili ozanlar psikedelik sahne

Güvercinlik Vadisi'nin Göreme çıkışını gören mekân, merkezi konumuna karşın iyi korunmuş bir doğal çevreye sahip. 2010 yılına dek tarla iken dönüştürülüp çeşitli sanat faaliyetleri için uygun hale getirilen Perili Ozanlar Vadisi'nin etrafında hâlâ pek çok güvercinlik görmek mümkün.  Vadi, birkaç yıl önce de bir Brezilya dizisine de ev sahipliği yapmıştı. Dolunaylı gecelerde peri bacalarına bakıp farklı siluetler gördüğünü iddia etmek Perili Ozanlar Vadisi'nin sevilen adetlerindendir.  
geri dön

uçhisar çiftlik evi

Çiftlik Evi'nin hikayesi, köylülerin terk etmeye başladığı mağara konutlarından on iki kadarını Fransız mimar Jacques Avizou'nun satın alarak, yalın çağdaş evlere dönüştürmesiyle başlıyor. Evler estetik açıdan çarpıcı; orijinal yapılar olarak korunmuş, her biri ayrı renk ve tatta döşenmiş. Bir evde küçük bir bahçe, diğerinde büyük yeraltı mahzeni karşınıza çıkıyor. Projenin tümünün, Ağa Han mimarlık ödülüne aday gösterildiğini de not etmek gerek. Özenle tasarlanmış bir mekan olan Çiftlik Evi, konserleri görsel bir deneyime de dönüştürüyor.
geri dön

kskm @cappadox fizy sahnesi

KSKM @Cappadox Fizy Sahnesi