yükleniyor . . .
GİRİŞ YAP / KAYIT OL
TR EN
programa geri dön

ERKAN OĞUR QUARTET

Erkan Oğur, 1995 yılında İlkin Deniz ve Turgut Alp Bekoğlu ile bir araya gelip Telvin'i kurdu ve grup müzikle ilgili arayışını birlikte sürdürmeye başladı. Bu arayış 'telvin'kavramının müzikteki ifadesi idi. 10 yıl boyunca aralıklarla, gerek ulusal ve uluslararası festivallerde, gerekse performans mekanlarında müziklerini icra ettiler ve 2006 yılında ilk albümlerini yayınladılar.

Telvin, renkler anlamına geliyor. Tasavvuf erbabı, halden hale geçmeye, karar haline doğru yürüyüşe telvin diyor. Telvin hem iddiasız, hem de sınırsızdır.

Tutku, korku, aşk, hırs, nefs gibi insani zaaflardan, egolardan arındığınız noktada kalan saf müziktir. Temalar, kainattaki müzik enerjisinin Anadolu’ya hediye edilen kısmına dayalı olarak biçimlenip, geniş doğaçlamalar içeren kendine özgü tavrıyla halden hale geçmeyi ifade etmiş, yaşamımızdaki müzik hallerinin de bir ifadesi olmuştur.

Telvin felsefesiyle yolculuğunu sürdüren ekip; Erkan Oğur Quartet adıyla , gitarda Erkan Oğur,  kontrbasda Matt Hall, piyanoda Can Çankaya ve davulda Turgut Alp Bekoğlu ile Cappadox'ta.