yükleniyor . . .
GİRİŞ YAP / KAYIT OL
TR EN
programa geri dön

GÖREME VADISI BISIKLETI (ORTA - ZOR PARKUR)

Garanti kredi kartlarına %20 indirim! 

Göreme Vadisi Bisiklet Turu’nun özelliği, Göreme’nin saklı kiliselerine ve bölgedeki en güzel peri bacaları ile güvercinliklere yakından bakabilmek için harikulade bir fırsat sunmasıdır.

Uçhisar Kalesi'nden başlıyoruz ve hiç pedal çevirmeden köyün içinden süzülüyoruz - elbette Güvercinlik Vadisi’ne ilerlerken rastlayacağımız inanılmaz manzaraların keyfini çıkarmak için duraklayacağız. Vadiden sonra, güvenli bir zemine sahip bir toprak yol üzerinde uzun bir inişin ardından Göreme’ye varacağız. Eski sokaklardan kıvrıla kıvrıla ilerleyip hızla köyden çıkacak ve Kılıçlar Vadisi’ne gireceğiz. Bu vadi, peri bacaları ve Bizans’ın erken dönemlerine ait mağara kiliselerinin bulunduğu bir doğal güzellik harikasıdır. Tek yönlü ve engelsiz bir dağ bisikleti yolunu takip ederek büyüleyici bir manastır yapısına varacağız. Bundan sonraki noktamız olan Çavuşin köyünde ise serinleme ve atıştırma imkânı bulabileceğiz.

6. yüzyıldan kalma Vaftizci Yahya Kilisesi’ni ziyaret ettikten sonra, Paşabağ’daki kaya oluşumlarının oluşturduğu inanılmaz manzaranın ve doğa harikalarının içinden geçerek yolumuza devam edeceğiz. Varış noktamıza yaklaşırken, düz bir toprak yol üzerinde kolay bir sürüşün ardından Zelve’ye, içine 1950’ler gibi yakın bir tarihte yerleşilmiş olan mağara evlerden oluşan bu açık hava müzesine ulaşacağız. İstenilirse, bu ören yeri yaya olarak gezildikten sonra turumuz tamamlanmış olacak. Burada bekleyen servis aracı, sizi ve bisikletlerinizi turumuzun bitiş noktası olan Uçhisar’a geri çıkaracak.

Başlangıç saati: 10.00

Parkur: 14km

Zemin: Rough

Süre: 2.5 saat  (Vaftizci Yahya Kilisesi ve Zelve Açık Hava Müzesi ziyaretleri dâhil)

Hazırlık

* Vadi bisikleti için etkinlikten yarım saat önce Uçhisar Cappadox Bilgilendirme Noktası’nda buluşulacak.

*Dizlik ve dirseklik ziyaretçi tarafından getirilmelidir.

- 6 yaş üstü çocuklar bilete tabidir.
- 18 yaş altı çocukların, aynı etkinliğe bilet almış ebeveynleri ile birlikte katılmaları zorunludur.
- 6 yaşından küçük çocuklar açık hava etkinliklerine katılamamaktadır.
-12 yaş altı çocuklar bisiklet etkinliklerine katılamamaktadır.
-8 yaş altı çocuklar Vadi Yürüyüşü, Vadi Koşusu etkinliklerine katılamamaktadır.

Not *Festival günleri olan 14-19 Haziran tarihlerinde etkinlik ücretleri kapı satış fiyatlarına göre artacaktır.